Innehållet publicerades under perioden 9 juli 2021 och 30 november 2021

Statsråd på denna sida som har bytt ansvarsområde

Under perioden 3 oktober 2014 och 30 november 2021 var hon finansminster.

Statsråd på denna sida som har bytt ansvarsområde

Under perioden 3 oktober 2014 och 30 november 2021 var hon finansminster.

Presentationsbilder från pressträff om välfärdsbrottslighet

Publicerad

Ladda ner:

Den 6 september 2021 höll finansminister Magdalena Andersson en pressträff för att presentera regeringens förslag om arbetet mot välfärdsbrottsligheten. Vid pressträffen deltog även Johan Lindholm, förbundsordförande Byggnads och Erik Pelling, kommunstyrelsens ordförande i Uppsala.

Statsråd på denna sida som har bytt ansvarsområde

Under perioden 3 oktober 2014 och 30 november 2021 var hon finansminster.

Statsråd på denna sida som har bytt ansvarsområde

Under perioden 3 oktober 2014 och 30 november 2021 var hon finansminster.