Innehållet publicerades under perioden 3 oktober 2014 till den 20 januari 2019

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.

Declaración de Política Exterior, 2016

Publicerad

Sra Margot Wallström, Ministra de Asuntos Exteriores Declaración política del Gobierno en el debate parlamentario de Asuntos Exteriores, miércoles, 24 de febrero de 2016.
(Utrikesdeklarationen 2016 i översättning till spanska)

Ladda ner:

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.