Innehållet publicerades under perioden 3 oktober 2014 till den 20 januari 2019.

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.

Kommenterad dagordning från Utrikesdepartementet

Kommenterad dagordning för utrikesrådet den 15 maj 2017

Publicerad

Inför utrikesministrarnas möte i Bryssel den 15 maj står bland annat följande diskussionspunkter på den reviderade dagordningen:

Ladda ner:

  • Afrikas Horn
  • Östliga partnerskapet

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.

Statsråd på denna sida som har entledigats

Mellan den 3 oktober 2014 och den 10 september 2019 var hon utrikesminister.